O mnie

WITAM NA MOIM BLOGU.

Na początek kilka słów o mnie samym:

Na imię mi Przemek. Mam 20 lat. Nie jestem żadnym specem filmowym, zwyczajnym pasjonatem. Moimi największymi pasjami są: właśnie Kinematografia, Muzyka (głównie rockowa, klasyczna, metal) oraz Informatyka i Historia Sportu. Blog ten będzie jednak poświęcony pierwszej z wymienionych – Dziesiątej muzie. Mimo mojego nie najwyższego wieku, myślę, że o kinie mógłbym rozmawiać godzinami. W myśl zasady „Dzień bez filmu jest dniem straconym” staram się codziennie coś obejrzeć, choć oczywiście nie zawsze jest na to czas i możliwość. Uwielbiam oglądać kino zaliczane do tzw. klasyki – choć to pojęcie względne, ale także też niszowe produkcje, które często stają się swoistymi perełkami.  Nie mam swojego ulubionego gatunku, uważam, że jak film jest dobry, wielopłaszczyznowy i mądry to niezależnie jaki gatunek reprezentuje może stać się czymś wielkim.

Mam natomiast swoich ulubionych reżyserów, aktorów oraz kompozytorów filmowych. Do pierwszych zaliczają się na pewno polscy filmowcy jak Roman Polański, Krzysztof Kieślowski czy Witold Leszczyński. Z zagranicznych najwyżej cenię Akira Kurosawę, Stanleya Kubricka, Martina Scorsese czy Alfreda Hitchcocka. Jeżeli chodzi o aktorstwo – mistrzami dla mnie są Franciszek Pieczka, Tadeusz Łomnicki oraz Jack Nicholson i Kevin Spacey. Natomiast wśród kompozytorów ubóstwiam Wojciecha Kilara, Zbigniewa Preisnera, Ennio Morricone czy Jerry’ego Goldsmitha.

W notkach będę publikował głównie krótkie, ale też czasami dłuższe recenzje filmów, które mi osobiście zapadły w pamięć,  i które uważam za godne polecenia. Pewnie co jakiś czas zdarzy się też coś innego, typu luźny tekst, jakieś refleksje.

Pozdrawiam ciepło.
Strona facebook, którą prowadzę.

przemek07

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s